Kapat

Yedek Parça

HAVA FİLTRESİ

Hava Filtresi Otomobilinizin Akciğeridir.

Aracınızın 1 litre benzini yakması için yaklaşık olarak 9.000 litre hava gerekir. Temiz hava olmayan yerlerde, aracımızın motorunu havadaki tozlardan, zararlı maddelerden nasıl koruyacağız? Tabii ki hava filtresiyle... Ama kaliteli, aracımız için özel üretilmiş olanıyla.

SİLECEKLER

Önemi yağışta anlaşılır.

Hava güzel olduğu sürece sileceklerin varlığını unuturuz. Sürüş güvenliğimiz için ne kadar önemli ve gerekli olduklarını da aslında biliriz.

Nissan Orijinal silecekleri sıcaktan ve soğuktan çabuk deforme olmaz, en şiddetli yağışları bile bize hissettirmez.

YAKIT FİLTRESİ

Motorunuza gelebilecek kötü maddeleri önler.

Motorları su ve yakıt deposundaki tortulardan arındırır. Motorun düzenli çalışmasını sağlarken aynı zamanda ömrünü de uzatır.

POLEN FİLTRESİ

Dışardan gelebilecek her türlü pis kokuyu önler.

Klima sistemine yerleştirilen bu filtreler is , duman ,polen , toz gibi istenmeyen maddelerin aracın içine girişini engeller . Uygun olmayan ucuz çözümler için seçilen polen filtreleri ilerde sistemde bakterilerin üremesine ve hava sirkülasyonu ile bunun aracın içine dolmasını sağlar. Elbette bu durumda uğranacak zarar çok daha fazladır.

YAĞ FİLTRESİ

Yağınızı temizler güvenli bir sürüş sağlar.

Yağ filtresi, yağ pompasının yağını süzerek içindeki yabancı maddeleri temizler. Yağ pompasından gelen basınçlı yağ, filtre elamanının dış yüzeyinden süzülerek iç tarafa geçer. Yağın içindeki yabancı maddeler gözenekli kâğıt filtre üzerinde kalır. Temizlenen yağ ana yağ kanalından geçerek motor parçalarını yağlar. Uygun olmayan bir yağ filtresinin kullanılması halinde, yeterli bir filtrasyon yapamayacaktır. Dolayısı ile filtreden kaçan parçacıklar aşındırıcı etkisi nedeni ile motorun ömrünü önemli ölçüde kısaltır, arzu edilmeyen tamir masraflarının çıkmasına neden olur.

BUJİ

Yakıt sarfiyatını azaltır etrafa kötü egzoz dumanı salmayı engeller.

Bobin tarafından oluşturulan yüksek gerilimi yanma odasına iletmek ve yoğunlaşmış yakıt hava karışımını elektrik kıvılcımı yoluyla elektrodlar arasında ateşlemek.Bujinin iyi çalışmasını sağlayan en önemli unsur kıvılcım boyudur. Bujideki tırnak aralığı ideal konumunda değilse,buji yeni olsa bile yakıt-hava karışımı iyi ateşlenmez.Buna bağlı olarak da motorun yanma odasındaki patlama zayıflar ve motorun gücü azalır.Araçtaki yakıtın çoğu yanmadan egzozdan çıkar ve yakıt sarfiyatı artar.

NAVIGASYON

Sizi en kısa sürede en kısa yoldan götürür.Yakıttan tasarruf etmenizi sağlar.

Navigasyon bir noktadan başka bir noktaya gitmek için en elverişli yolu tayin etme ve seferi uygulamadır. Genellikle bir denizcilik terimi olarak kullanılsa da, iki nokta arasındaki yolun önceden belirlenmiş olmadığı kara ve hava yolculuklarında da navigasyon yapılır.

PARK SENSÖRÜ

Park ederken sizi rahatlatır.Kontrollü sürüş sağlar.

Otomobillerin arka tamponuna yerleştirilen ultrasonik dedektörler aracılığı ile geri manevra sırasında araçla arkasındaki engel arasındaki mesafeyi ölçer.Bu ölçüm engele yaklaştıkça frekansı yükselen (periyodu kısalan) bip sesleri ile sürücü tarafından algılanır. Engel ile araç arasındaki mesafe 30 cm’ye kadar düştüğünde bip sesi sürekli hale gelir.

LASTİKLER

Lastiklerinizin iyi durumda olması yakıt sarfiyatı ve güvenli sürüşü sağlar.

Lastik, kauçuk, kord bezi ve çelik teller ile çeşitli kimyasal maddelerin birleşiminden oluşan ve aracın yer ile temasını sağlayan tek ve en önemli parçasıdır.

AKÜ

İyi bir akü aracınızı ve sizi güvende tutar zaman kaybını azaltır.Aracın elektrikli tüm cihazlarını korur.

Elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depo eden, ihtiyaç halinde bunu elektrik enerjisi olarak veren cihaza denir.

Aksesuar

Aracınıza uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış aksesuarlar, doğru şekilde montajı yapıldığı zaman, aracınız, daha spesifik ihtiyaçlarınızı karşılayabilir duruma gelecek, daha şık görünecektir.

Aksesuar montajının doğru yapılması, bu konuda eğitimli personelimiz tarafından yapılır. Personelimiz tüm aksesuar modelleri için ayrı ayrı eğitilir ve hatalı montaj sonucu aracınıza yada aksesuarınıza hasar verebilme ihtimali ortadan kaldırılır.

Plazamızda aradığınız tüm aksesuarlara tek bir notadan ulaşabilir, profesyonel kadromuz ile en doğru montajın yapılmasını sağlayabilir, aksesuarın ve aracınızın orjinalliğini korumuş olursunuz.

DANIŞMANA SORUN

Online Hizmetler
Kapat
Şimdi Ara